Diabelski Kamień

W pobliżu Mirachowa znajdują dwie niewielkie zlepieńcowe groty nad jez. Lubygość oraz okazały Diabelski Kamień położony nad jez. Kamiennym. Obie „skały” leżą w rezerwatach przyrody. Głaz nad jeziorem Kamiennym o wysokości 3 m należy do kilku największych na Pomorzu Gdańskim, latem jego nagrzane ściany są regularnie „zdobywane” przez osoby spędzające czas na plaży — przeważnie dzieci.

Groty nad jez. Lubygość (znane także jako „Groty Mirachowskie”) mają 3 i 6 m długości, zostały odkryte na przełomie lat 50-tych i 60-tych w rezultacie eksploatacji niewielkiego wyrobiska piasku i żwiru na północnej krawędzi jeziora. Większa z grot jest właściwie bardziej „skałką” niż „jaskinią” — niewielki okap połączony jest z dwumetrowej wysokości kolumną. Wspomniana kolumna najwyraźniej ulega powolnemu przemieszczeniu, a przęsło w formie przypominającej nieco grzyb skalny jest pęknięte i grozi zawaleniem. Więcej interesujących, speleologicznych szczegółów o opisanych grotach można znaleźć na stronach Sopockiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego.

Do Grot Mirachowskich: z Kartuz drogą numer 219 (kierunek Lębork, Słupsk) do Miechucina (13 km), skąd w prawo do Mirachowa (7 km). Z Mirachowa w kierunku Kamienicy Królewskiej do leśnictwa Mirachowo . Przy leśnictwie można zostawić samochód i nad brzeg jeziora Lubygość przespacerować się na piechotę (do jeziora 10 min., do grot 15 min.). Zamiast przez Miechucino, do Mirachowa można również dojechać przez Prokowo i Staniszewo (drogowskazy z Kartuz do Mirachowa) — ta droga jest o 3 km krótsza (i równie malownicza).
Do Diabelskiego Kamienia: z Kartuz do Mirachowa jak wyżej, w Mirachowie w prawo i dalej nieco ponad 3 km w kierunku Strzepcza. Następnie drogą gruntową

Punkt Widokowy Zamkowa Góra

To tutaj, na wysokości ponad 220 metrów npm, urządzono piękne miejsce widokowe, idealne na wycieczkę i piknik.  Dzięki funduszom Starostwa Kartuskiego oraz społecznej pracy okolicznych mieszkańców – u podnóża góry zbudowano parking, a na szczycie – taras widokowy. Trzy oznakowane trasy dojścia o różnym stopniu trudności, ze schodkami i barierkami, pozwalają na wygodne i bezpieczne wejście także osobom starszym. Po drodze, w kilku miejscach ustawiono, stoły i ławki dla odpoczynku.

Wspaniały widok na sześć jezior – Białe, Czarne, Junno, Kamienickie, Odnoga oraz Potęgowskie – sprawił, że Zamkowa Góra była ulubionym miejscem spacerów już przed II wojną światową. Przywrócona świetność jej wspaniałej panoramy przyciąga dzisiaj coraz więcej turystów. Na szczycie znajdą także legendę o Zamkowej Górze…

Ołtarz papieski

Ołtarz w kształcie sieci rybackiej unoszonej przez duże ptaki w/g projektu mgr Jarosława Wójcika, mieszkańca Sierakowic. Ołtarz powstał w Sierakowicach, skąd został przetransportowany helikopterami do Pelplina. Ustawiony w Pelplinie na VII pielgrzymkę Jana Pawła II do ojczyzny w czerwcu 1999r.

Ponieważ gmina Sierakowice wniosła duży wkład finansowy w budowę ołtarza, został on przeniesiony do Sierakowic. Na terenie wokół ołtarza powstał park. Służy on nie tylko rekreacji, ale ma też pełnić funkcję edukacyjną. Przy wszystkich drzewkach i krzewach są postawione tablice informacyjne z nazwami roślin w języku polskim i łacińskim. Oprócz ozdobnych roślin w parku mają znajdują się też ławeczki. Jest to miejsce gdzie można się udać na niedzielny spacer i posiedzieć podziwiając otoczenie.